Wyniki wyszukiwania - strona 18

Lekarz Paweł Góra

Okulista

Okulistyka

Lekarz Elżbieta Górawska

Okulista

Okulistyka

Lekarz Marta Górecka

Okulista

Okulistyka

Lekarz Barbara Górska

Okulista

Okulistyka

Lekarz Aleksander Grabowski

Okulista, Radiolog

Okulistyka, Radiologia i diagnostyka obrazowa

« Wstecz      Dalej »

Poczet Lekarzy zawiera wyłącznie wizytówki stworzone przez lekarzy. Jesteś lekarzem i nie ma Cię w bazie: stwórz wizytówkę!

Lekarze według alfabetu

A B C Ć Č D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ź Ż

Przeczytaj też

 • Oparzenie chemiczne oka
  Oparzenia chemiczne oczu to pilne stany wymagające natychmiastowego działania. Ich ciężkość pozostaje w prostej zależności od rodzaju działającej substancji, jej pH i stężenia, a także od zdolności przenikania (penetrowania) w głąb tkanek oraz czasu utrzymywania się jej kontaktu z powierzchnią oka.
 • Wewnątrzgałkowe zapalenie nerwu wzrokowego
  Jest to proces zapalny nerwu wzrokowego, który obejmuje jedynie jego wewnątrzgałkowy odcinek, inaczej tarczę nerwu wzrokowego. Zapalenie może zaczynać się pierwotnie w obrębie nerwu wzrokowego lub wtórnie do sąsiadującego zapalenia siatkówki.
 • Zapalenie rogówki
  Zapalenie rogówki wywołują drobnoustroje chorobotwórcze (bakterie, wirusy, grzyby, pierwotniaki), które wnikają w jej obręb. Powstają wówczas nacieki zapalne powodujące utratę jej przeźroczystości.
 • Komórki macierzyste nabłonka rogówki
  Niewydolność komórek macierzystych nabłonka rogówki jest to stan, w którym rogówka traci przeźroczystość, a nabłonek rogówki przekształca się w nabłonek spojówki. Choroba ta pierwotnie występuje niezwykle rzadko, natomiast jej odmiany wtórne najczęściej dotyczą oparzeń oczu.
 • Skrzydlik i tłuszczyk
  Skrzydlik jest zmianą degeneracyjną spojówki, która polega na wrastaniu tkanki włóknisto-naczyniowej w rogówkę. Nazwę tej zmianie nadano ze względu na jej podobieństwo do skrzydła owada.